Залізничники можуть вийти на пенсію у 55 років

Окремі категорії працівників залізничного транспорту мають право на пенсію за вислугою років. Про це нагадали в пресслужбі Пенсійного фонду України.

Призначається така пенсія особам відповідно до списку професій і посад робітників локомотивних бригад і окремих категорій працівників, які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті та в метрополітенах і користуються правом на пенсію за вислугу років. ЗЗ повним списком таких професій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.1992 № 583 «Про затвердження нормативних актів з питань пенсійного забезпечення», можна ознайомитися у документі:

Список професій і посад робітників локомотивних бригад і окремих категорій працівників

Які умови для виходу на пенсію для таких працівників?

– досягнення віку 55 років;
– наявність страхового стажу станом на 3 жовтня 2017 року (дня набрання чинності Законом України від 03.10.2017 № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій») – 26 років 6 місяців, з них не менше 12 років 6 місяців на роботі з організації перевезень і забезпеченні безпеки руху на залізничному транспорті;
– звільнення з посади, яка дає право на вихід на пенсію за вислугою років.

Нагадаємо, в Україні також можна достроково вийти на пенсію, але за певних умов.