Українці зможуть збільшити майбутню пенсію добровільними внесками

Українці зможуть збільшити майбутню пенсію, додатково сплачуючи добровільні страхові внески. Це передбачено законопроєктом № 7649 «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення механізму участі у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні», який Верховна Рада ухвалила сьогодні.

Відповідно до ухвалених змін, договір про добровільну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування можуть укладати особи, які досягли 16-річного віку та не належать до осіб, яким призначено пенсію в солідарній системі.

Укласти такий договір можна буде онлайн кількома способами, підтвердивши свою особу за допомогою кваліфікованого електронного підпису чи ID-банкінгу:

– через вебпортал «Дія»;
– через мобільний застосунок «Дія»;
– через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Договір про добровільну сплату страхових внесків можна укласти також на користь третьої особи – наприклад, родичів. При цьому в заяві потрібно буде вказати їхні особисті дані (прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків та номер паспорта громадянина України).

Розмір добровільних страхових внесків, періодичність та термін їх сплати людина може визначити сама. Кошти надходитимуть на рахунок Пенсійного фонду та не підлягають поверненню.

Читайте також: Фінансування пенсій на наступний рік збільшили.

Фото: lifedon.com.ua