Розмір доплати до пенсії за понаднормовий стаж залежить від двох факторів

Розмір доплати за понаднормовий стаж залежить від тривалості страхового стажу та розміру пенсії особи. Про це нагадують у Пенсійному фонді України.

Відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», за кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1% розміру пенсії, обчисленої відповідно до Закону, але не більш як на 1% мінімального розміру пенсії за віком або не більше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Якщо розмір пенсії, обчислений з урахуванням набутого стажу та заробітку перевищує прожитковий мінімум для непрацездатних осіб (наразі це 2027 грн), то доплата обчислюється з такого прожиткового мінімуму. Якщо не перевищує, то розмір доплати визначається виходячи з обчисленої пенсії.

Додамо, що відповідно до закону, право на встановлення доплати за понаднормовий стаж у чоловіка понад 25 років, у жінки – понад 20 років, зберігається, якщо ці пенсії призначені до 01.10.2011 та не перераховувалися з урахуванням заробітної плати, набутої після призначення пенсії.

Нагадаємо, незабаром Уряд візьметься за накопичувальну пенсію.