При несплаті ЄСВ під час воєнного стану страховий стаж не зараховуватимуть

Право не сплачувати ЄСВ під час дії воєнного стану не передбачає зарахування відповідних періодів роботи до страхового стажу. Про це нагадують у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Чернівецькій області.

Передусім це потрібно враховувати фізичним особам-підприємцям, які провадять діяльність за спрощеною та загальною системами оподаткування, займаються незалежною професійною діяльністю, а також членам фермерських господарств. Саме їм задля зменшення фінансового навантаження з 1 березня 2022 року та впродовж 12 місяців після скасування воєнного стану не нараховуватимуть єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та дозволяють його не сплачувати.

При використанні такої можливості варто пам’ятати, що при несплаті ЄСВ страховий стаж для нарахування пенсії в майбутньому не зараховуватимуть. Відповідно до чинного законодавства, до страхового стажу зараховуються тільки ті періоди діяльності, за які повністю сплачені страхові внески. Розмір щомісячного внеску не має бути меншим за встановлений законом мінімальний (з 01.01.2022 – це 1430 грн).

Нагадаємо, Пенсійний фонд затвердив середній показник зарплати для розрахунку пенсій.