Пенсійні внески українців збережуть завдяки інвестиціям і контролю за пенсійними фондами

Підготовка до впровадження накопичувального рівня пенсійної системи, яке орієнтовно відбудеться після закінчення війни, триває. Одним з важливих моментів на стадії розроблення відповідного законопроєкту є кроки для забезпечення збереження накопичень.

Як заявила заступниця міністерки соціальної політики Дарія Марчак в ефірі телемарафону, накопичення вбережуть завдяки інвестиціям і посиленому контролю за пенсійними фондами.

«Немає єдиного універсального інструменту, як забезпечити збереження накопичень. Але ми розуміємо, що є комплекс інструментів, на які потрібно покладатися, щоб забезпечити захист інвестицій від інфляції. З одного боку, йдеться про комбінацію інвестиційних інструментів для того, щоб це були помірні ризики й максимально можлива при цьому доходність вкладів. З іншого боку, це також питання того, щоб убезпечити громадян від будь-яких маніпуляцій, махінацій з грошима», — наголосила посадовиця.

За її словами, значна частина реформи спрямована саме на те, щоб забезпечити якісний нагляд, перевірку інформації і дій усіх учасників, які будуть до неї залучені. Зокрема, йдеться про посилену відповідальність керівництва кожної пенсійної установи, яка буде допущена до здійснення операцій. Це дозволить мінімізувати будь-які ризики шахрайства й некомпетентного управління.

Нагадаємо, українці зможуть самі обирати пенсійний фонд для накопичувальних внесків.

Фото: slovoidilo.ua