Накопичувальну пенсійну систему потрібно впровадити з двох причин

В Україні активно працюють над впровадженням другого рівня пенсійної системи — накопичувального. Як розповіла заступниця міністерки соціальної політики Дарія Марчак в ефірі телемарафону, для цього є дві основні причини.

Перша причина — співвідношення тих, хто працює, і пенсіонерів, яке наразі становить 1:1. Це надто мало для нормального функціонування солідарної системи та забезпечення гідних пенсійних виплат.

«У 2022 році один офіційно працевлаштований громадянин в Україні утримував через солідарну пенсійну систему одного пенсіонера. І це означає, що ми або маємо платити дуже низькі пенсії, або сплачувати дуже високий єдиний соціальний внесок. Фактично, у нормальній ситуації на одного пенсіонера має бути хоча б дві — три людини, що працюють. І таке зниження співвідношення кількості тих, хто працює, до кількості пенсіонерів є загрозливим. І, на жаль, тенденції погіршилися внаслідок воєнних дій, оскільки багато працездатних українців виїхали за кордон», — наголосила Марчак.

Другою причиною, за її словами, є швидкі темпи зменшення коефіцієнта заміщення, тобто того, який відсоток поточної зарплати буде в майбутньому забезпечувати пенсійна виплата.
Як наголосила посадовиця, тільки системні рішення, зокрема впровадження накопичувальної пенсійної системи, дозволять врегулювати ситуацію.

«Країні вже зараз треба думати над тим, яким чином ми будемо врегульовувати пенсійні питання й проблеми в майбутньому, і як системні рішення ми будемо пропонувати. Власне запровадження накопичувальної пенсійної системи — це одне із системних рішень», — підкреслила заступниця очільниці Мінсоцполітики.

Читайте також: Українці зможуть самі обирати пенсійний фонд для накопичувальних внесків.

Фото: napensii.ua