Час у полоні зараховуватимуть у страховий стаж

Період позбавлення волі зараховуватимуться до страхового стажу українців. Як повідомили в Пенсійному фонді України, це передбачено Законом України від 26.02.2022 № 2010-ІХ «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей». Відповідний закон набуває чинності завтра, 19 листопада.

Згідно із законом, страхові внески за громадян, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, платитимуть з держбюджету. Такі страхові внески вноситимуть за весь період ув’язнення, а також протягом шести місяців після звільнення з полону.

Період, протягом якого людина знаходитимуть в полоні, зараховуватимуть до страхового стажу для призначення пенсії за віком, а також до страхового стажу роботи зі шкідливими умовами, який дає право на призначення пільгової пенсії.

Нагадаємо, звільнені з полонону, а також родини полонених мають право на грошову допомогу від держави в розмірі 100 тисяч гривень.

Ілюстративне фото: detector.media