Військові можуть пройти реабілітацію у державному центрі

Близько 2 тис. пацієнтів пройшли реабілітацію у державному центрі психічного здоров’я та реабілітації ветеранів «Лісова поляна» за три роки його існування. Про це розповіла головний лікар закладу Ксенія Возніцина.

Спеціалізація закладу спрямована на так звані невидимі поранення – все що стосується психічного здоров’я наших захисників і захисниць. Основні напрямки роботи бойові психотравми, контузії та наслідки дії вибухової хвилі на мозок, допомога тим, хто пережив полон і тортури. Допомагають також родинам загиблих або полонених військовослужбовців.

«Зверталися до центру і жінки, які зазнали сексуального насилля. Звернення були переважно в березні-квітні. В той час заклад знаходився під обстрілами і був евакуйований. Тому по таких питання працювали онлайн, в тому числі із жінками, які були на окупованих територіях»,зазначила лікарка.

Якщо раніше в центрі працювали з ветеранами, які вже пройшли війну, то зараз робота триває з діючими військовослужбовцями. За словами Возніциної, перелік послуг їх закладу є унікальними, особливо що стосується постконтузійного синдрому.

«Тільки команда фахівців з психічного здоров’я, психологів, психотерапевтів, психіатрів у нас  складає 12 осіб. Це окрім звичайних лікарів. У кожного військового індивідуальний план реабілітації. Один пацієнт у себе в розпорядженні має 5-6 фахівців, зокрема: невролог, психотерапевт, фізичний терапевт, нейропсихолог і соціальний працівник. Ми застосовуємо додаткові немедикаментозні практики, які використовуються у світі. Це нейрофідбек терапія, транскраніальна магнітна стимуляція, когнітивний тренінг, вестибулярний тренінг. Ми не зациклюємося на допомозі таблетками і крапельницями. Застосовуємо методики, які прийняти у світі, які є доказовими і дієвими», додає лікарка.

Однак, для повної адаптації людини до нормального життя в суспільстві необхідна допомога не лише фахівців, але і звичайних людей. Тому на базі «Лісової поляни» започатковано тренінговий центр, де психологічним практикам навчають не лише профільних фахівців, але і соціальних працівників, юристів, представників громад. Це, за словами представниці центру, робиться для того, щоб робота з реабілітації не розбивалася об неприйняття суспільством ветеранів. Для цього потрібно розвінчувати міфи щодо їх психічного здоров’я, робити багато соціальної реклами і популяризувати таких людей.

Як уточнили в закладі, під час дії воєнного стану до реабілітаційного центру приймають за направленням лікаря. Для детальної інформації телефонуйте за номером: (073) 450 6000. Адреса центру: м. Київ, Пуща-Водиця, вул. 7-ма лінія.  

Нагадаємо, реабілітація українських військових відбуватиметься за стандартами НАТО