Японія передасть обладнання для електропідстанцій на 40 млн доларів

У рамках Програми екстреного відновлення Японське агентство міжнародного співробітництва закупить і передасть для «Укренерго» обладнання для підстанцій на суму 5,135 млрд японських єн (близько 40 млн доларів США). Про це повідомляє офіційний телеграм-канал Національної енергетичної компанії «Укренерго».

Початок поставок планується на другу половину 2023 року, триватиме до 2025 року та залежатиме від термінів виготовлення устаткування.

«Закупівля обладнання – це вже другий етап у наданні Японією допомоги українській енергетиці. На першому етапі «Укренерго» отримало від JICA понад 30 генераторів, які для наших підстанцій є страхувальним механізмом на випадок поновлення масованих обстрілів. За нормальних умов підстанція отримує електрику для власних потреб із мережі обленерго, однак через обстріли зв’язок із мережею може порушитися. У такому випадку генератор забезпечує живлення власних потреб, доки енергетики відновлюватимуть зв’язок підстанції із мережею», – йдеться у повідомленні.

Грантова угода на загальну суму 22,44 млрд японських єн (близько 170 млн доларів) була підписана Урядом України та Japan International Cooperation Agency у березні 2023 року для фінансування Програми екстреного відновлення України. Ці кошти спрямовуються, зокрема, на закупівлю енергетичного обладнання, а також підтримку сектора водопостачання та водовідведення.

Читайте також: Тариф на електроенергію має бути вчетверо більшим

Ілюстративне фото: kyivcity.gov.ua