«Доступну іпотеку» можна буде оформити через Дію

Кабмін затвердив умови для отримання кредиту на житло за програмою «Доступна іпотека» та спосіб подачі заявки на такий кредит. Про це повідомили в пресслужбі Міністерства економіки України.

Як зазначав раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, з 1 жовтня взяти пільговий кредит на житло на 20 років під 3% річних з початковим внеском в розмірі 20% від загальної вартості зможуть:

– військовослужбовці, працівники сектору безпеки та оборони;
– медики;
– вчителі та педагогічні працівники;
– науковці.

Роботодавці цих категорій працівників зможуть компенсувати їм початковий внесок та частину тіла кредиту коштом бюджетних програм. Розмір компенсації в такому випадку залежатиме від вислуги.

З наступного року програмою зможуть скористатися всі українці, чия житлова нерухомість не перевищує 52,5 кв. м +21 кв. м на кожного члена сім’ї.

Які умови придбання житла?

– загальна площа придбаного житла не має перевищувати 52,5 кв. м + 21 кв. м на кожного наступного члена сім’ї;
– при купівлі житла в обласних центрах обов’язковою умовою є його придбання в будинку, який знаходиться в експлуатації не більше десяти років;
– вартість житла не повинна перевищувати оціночну вартість, визначену оцінником або співробітником банку;
– вартість одного квадрата не повинна перевищувати опосередковану вартість спорудження, визначену Мінрегіоном та збільшену в 2,5 раз для обласних центрів, міст з населенням понад 300 тис. осіб,  на відстані до 15 км від Києва, вдвічі – для міст з населенням 100-300 тис. осіб, в 1,75 раз – для інших населених пунктів.

При взятті іпотеки житло обов’язково застрахують від ризиків випадкового знищення або випадкового пошкодження на повну оціночну вартість.

Яким чином можна буде оформити іпотечний кредит?

Подати заявку на отримання кредиту за програмою «Доступна іпотека» можна буде онлайн через Дію.