З тим, що помідори потрібно добре пасинкувати, українські городники вже погодилися, а от прищипувати огірки і досі відважується не кожен. І дарма! Ця нехитра процедура дозволяє в рази збільшити врожай.
У чому користь?
Одна з головних проблем при вирощуванні огірків — їх загущеність через бічні пагони. Здавалося б, що в цьому поганого: більше пагонів — більше місця для зав’язі, більше огірків. Але все якраз навпаки. Через велику загущеність рослина втрачає сили, не провітрюється, плоди не отримують достатньо сонячного світла, що призводить до низької врожайності та хвороб.
Щоб уникнути загущеності огірків, зміцнення коріння рослини і використовують такий агротехнічний прийом, як прищипування.
Проста процедура
Коли рослини трохи підросли, на них зав’язуються плоди, а в пазухах листків з’являються пагони. Зав’язь, що з’явилися, та бічні пагони видаляємо на висоті 30-40 см від землі, але листя залишаємо. Видаляти зав’язь (прищипувати) потрібно відразу, не чекаючи, поки пагони витягнуться. Хоч і шкода видаляти перші огірочки, хочеться якнайшвидше отримати врожай, але це зробити треба, така дія окупиться пізніше. Справа в тому, що на початку росту коренева система в огірка дуже поверхнева. Якщо залишити першу зав’язь, то замість зміцнення кореневої системи, особливо якщо ґрунт щільний, рослина витрачає сили на витягування стебел. При цьому нерозвинена коренева система не може достатньо забезпечити огірок живленням і водою. Отож, як формувати кущ?
Коли огірок перестає рости вгору, стебло закріплюють вгорі на шпалері і дозволяють йому рости вільно вниз. Коли відстань до землі складе приблизно 1 м, верхівку прищипують. Видалення зайвих вусиків зменшує витрату вологи рослиною.
Якщо верхні пагони починають затінювати нижні, слід прищипнути декілька пазух. Також завжди видаляємо жовті, хворі та занадто великі листи в процесі росту.
Зібравши врожай в нижній частині рослини, можна заглибити корінь. Розчищаємо лунку і засипаємо нижню частину стебла компостом та землею. Це сприяє появі нових бічних коренів, що посилює ріст і плодоношення огірка.
Після обрізки травмовані огірки добре поливаємо теплою, бажано відстояною, водою. Уникайте поливу безпосередньо обрізаних ділянок на рослині, щоб не викликати загнивання. Через півгодини після поливу бажано розрихлити ґрунт, можна додати підживлення.