Пенсіонер з Київщини знищив колону ворожої техніки і зупинив наступ на столицю

Мешканець Бучі, 64-річний Валентин Дідковський, на початку повномасштабної війни зупинив та знищив частину колони росіян, а потім дав її координати українським військовим, які добили окупантів. Так окупаційні війська не змогли дістатись столиці.

Як розповів пан Валентин кореспонденту ТСН, вранці, 27 лютого, він був вдома в Бучі, коли раптом почув гуркіт техніки – виглянув з будинку і побачив, як загарбники рухались його вулицею.

«З двох боків вулиці орки йшли пішки, а посередині рухалась техніка», – згадує він.

Пенсіонер не розгубився. Зрозумівши, що колона рухається на столицю, вирішив спробувати її зупинити. Дістав з гаража кілька гранат і протитанковий гранатомет – трофеї, захоплені раніше в росіян (з 2014-го чоловік періодично їздив на передову, як волонтер). Після цього він стрибнув на причеп, припаркований біля паркану, і щойно побачив посеред колони бензовоз, обстріляв його з гранатомета, а потім обкидав гранатами росіян.

Російські військові відкрили вогонь у відповідь.

Бензовоз почав вибухати, а бензин – розливатися, знищуючи іншу техніку росіян і спалюючи їх живцем. Чоловік тим часом повзком втік за будинок, вибив сусідський паркан і заховався у вбиральні.

«Приготував собі одну гранату про всяк випадок, якщо вони зайдуть, щоб і їх покласти, і себе», – розповів пан Валентин.

Потім чоловік телефоном розповів знайомим українським військовим, що коїться біля його двору – ті теж почали поливати росіян вогнем. Врешті вся колона перетворилася на спалене залізяччя.

Попри свій сміливий вчинок, героєм Валентин себе не вважає – каже, якби було потрібно, зробив би це ще раз – навіть ціною власного життя.

Зараз пенсіонер відбудовує власне житло, в якому від обстрілів знесло дах, а також продовжує служити в лавах ірпінської тероборони.

Нагадаємо, один пенсіонер замінив цілий партизанський загін під час окупації села під Харковом.