Один пенсіонер замінив цілий партизанський загін під час окупації села під Харковом

63-річний Василь разом з дружиною прожили в окупації 70 днів у селі під Харковом. Як розповів чоловік в інтерв’ю «5 каналу», увесь березень він ночами та під обстрілами скручував боєголовки з російських набоїв, знімав акумулятори з важкої техніки, зливав солярку та викрадав документацію.

Росіяни по всьому селу шукали цілий партизанський загін, а насправді він складався з одного-єдиного пенсіонера.

Пан Василь – колишній десантник та чорнобилець. Разом з дружиною проживає в Харкові, проте на момент російського вторгнення подружжя перебувало на дачі у передмісті, звідки згодом окупанти гатили у тому числі по їхньому будинку у Північній Салтівці.

«Вночі лежиш, не спиш і думаєш – воно ж бахкає. І серце болить за Харків, за сина, за всіх нас. А потім зрозумів – треба зняти акумулятори. Почав красти ці акумулятори», – розповідає чоловік.

Акумулятори вагою по 50 кг кожен пенсіонер знімав ночами – усього викрав з десяток. Одного разу виявив вантажівку «Урал» з набоями – боєголовки лежали окремо. Дотягнути на спальнику зміг 48 штук. Сховав їх у двірному туалеті на одній з дач – чекав, поки наші військові звільнять населений пункт та знешкодять боєприпаси.

А поки село звільнили, чоловік встиг ще й знешкодити ворожий бензовоз, який росіяни розмістили неподалік його будинку – зіпсував шланг.

На третій день після звільнення села пан Василь із собакою Мальвою пішов у поле – подивитися, чи не забрали загиблих українських військових. Виявилося, тіла були заміновані – чоловікові відірвало ногу. Та він не розгубився – перетягнув ногу собачим повідцем і поповз мінним полем до траси, де його і підібрали наші військові.

Як каже хірург, що оперував пана Василя, опік від вибуху зупинив кровотечу – тому чоловік не стік кров’ю.

Стан пенсіонера наразі стабільний. Днями його направлять на реабілітацію до Львова, а згодом – до Німеччини.

«Я розумію, що це страшно, але я ним пишаюсь», – розповідає дружина пана Василя Наталія.

Нагадаємо, пенсіонер з Рівненщини вивіз з-під обстрілів близько двох тисяч людей, а на Київщині пенсіонерка поплатилась життям за знищення ворожої техніки.