Найбільшу кількість поранених внаслідок бойових дій прийняли медзаклади Дніпропетровської, Запорізької та Черкаської областей

З початку повномасштабної війни в медзаклади на території України звернулися 7730 пацієнтів з ушкодженнями через обстріли, вибухи чи ураженням уламками. Про це повідомили в Національній службі здоров’я України.

Найбільшу кількість пацієнтів з відповідними ушкодженнями пролікували в медичних закладах Дніпропетровської (3283 людини), Запорізької (923 особи) та Черкаської (837 людей) областей. На Харківщині пролікували 543 людини, на Донеччині – 320.

Як наголошують у НСЗУ, медичну допомогу при отриманні відповідних ушкоджень надають абсолютно безкоштовно за Програмою медичних гарантій. Безоплатними є аналізи, ЕКГ, УЗД, КТ, МРТ, рентген тощо. У разі необхідності операції – її також проводять безкоштовно, включно з анестезією. Ліками забезпечують відповідно до Нацпереліку основних лікарських засобів, наявність яких можна перевірити за посиланням. Післяопераційний догляд також безкоштовний – це як лікарський та медсестринський догляд, так і післяопераційний моніторинг, медикаментозна терапія, консультації лікарів різних спеціальностей, реабілітація в гострому періоді тощо. У разі перебування в стаціонарі харчування також безкоштовне.

Безоплатне лікування стосується як випадків, коли пацієнта привозить до медзакладу бригада екстреної медичної допомоги, так і при самостійному зверненні в невідкладному стані, переведенні з іншого медзакладу чи при направленні лікарем у медзаклад, який має договір з НСЗУ.

Дізнатись контакти найближчого закладу можна за номером 16-77.

Нагадаємо, в Україні незабаром з’явиться новітня клініка з протезування.

Фото: vogue.ua