Перепис населення в Україні проводитимуть кожні десять років

Відтепер перепис населення в Україні проводитимуть не рідше одного разу на десять років. Це затверджено законопроєктом №5108 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної статистичної діяльності», який Верховна Рада ухвалила сьогодні. За відповідне рішення проголосували 237 народних обранців.

Як зазначають творці законопроєкту, отримання статистичних даних під час перепису допоможе дати оцінку ефективності проведених державних реформ у минулому, спрогнозувати соціально-економічний розвиток країни та внести корективи в тих сферах державної політики, де це необхідно.

Підставою для проведення перепису населення буде рішення Кабінету Міністрів, яке має ухвалюватись не пізніше ніж за три роки до його початку. Терміни проведення також встановлюватиме Кабмін.

До програми перепису обов’язково включатимуть питання про:

– склад та родинні стосунки членів домогосподарства;
– стать;
– вік;
– дату і місце народження;
– сімейний стан;
– етнічне походження;
– мовні ознаки;
– громадянство;
– освіту;
– джерело засобів до існування;
– зайнятість;
– міграційну активність;
– житлові умови.

Дані при проведенні перепису отримуватимуть як у паперовому, так і в електронному вигляді. Як і раніше, тимчасовий переписний персонал здійснюватиме обходи житлових будинків і приміщень. Окрім цього, українці зможуть заповнити переписну документацію за допомогою спеціального програмного забезпечення в інтернеті.

Нагадаємо, вчора Верховна Рада надала фрілансерам базові соціальні гарантії.